Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Life Coach - novodobý kněz?

16. 06. 2016 11:22:00
Již mnoho let převažuje v životech lidí obrovský nadbytek materiálních statků. Vyspělý svět zažívá tak obrovské materiální bohatství, že není schopen ho spotřebovat.

Je to dáno zaměřením lidí a lidských hodnot právě na materiálno, peníze, majetky a ekonomickou moc. Tato obrovská „převaha“ materiálna však má velmi silné negativní účinky na život člověka.

Life Coach - je novodobým knězem?

Life Coach – je novodobým knězem?

Vše v přírodě a v námi známém vesmíru je řízeno zákonem rovnováhy. Žijeme tak ve světě protikladů (proti pólů, v tzv. bipolárním světě), které se navzájem stále vyrovnávají. Když jeden pól získá převahu, začne sílit protipól, aby tuto převahu vyrovnal. Když je velké horko, přijde náhlá bouře, která vše ochladí apod. Stejné účinky mají na sebe energie hmoty a ducha (které jsou brány jako dva protipóly). Již od nepaměti měly všechna lidské společenství své „materiální“ vůdce a duchovní vůdce. Vždy vládli „ruku v ruce“ král a nejvyšší kněz (duchovní). Král (císař) měl vždy na starosti hmotné blaho svého národa a duchovní vůdce se staral o kvalitu života lidí založenou na přijatých hodnotách. Pokud byla nastolena rovnováha sil mezi králem a duchovním, dařilo se dané zemi a jejímu lidu vždy dobře. My máme velmi krásný příklad z našich „luhů a hájů“ – vláda Karla IV. Vládl pevnou rukou panovníka, ale zároveň udržoval velmi pozitivní vztah s duchovními představiteli.

Moderní doba však přinesla neúnosnou převahu materiální energie nad duchovní. Vytratili se téměř všechny hodnoty, morálka a tzv. zvykové zákony. Duchovní představitelé lidu a národů se jakoby stáhli do pozadí (alespoň ve většině zemí vyspělého světa). Jakoby se i duchovní instituce podřídili silnému vlivu materiální energie. Důsledkem této velké nerovnováhy je úpadek lidského ducha. Čím dále více lidí strádá více po psychické stránce, než té fyzické. Také víte, že většina fyzických nemocí je tzv. psychosomatická, tj. jejich příčinou je psychický problém. Obrovský tlak materiální energie moderní doby způsobuje, že čím dál tím více lidí je „ztraceno“ ve svých životech. Každý člověk potřebuje vedení, pravidla založená na vyšších hodnotách. A toto vedení v minulosti poskytovali duchovní. Kdo ale v dnešní době chodí řešit své problémy ke knězi? Většina lidí se tak ocitne u psychiatra či psychologa. Jejich metody léčení však nemohou těmto lidem pomoci. Bylo prokázáno, že cca 80% lidí, kteří navštěvují psychiatra, nemá vůbec psychiatrický problém – jen si neví rady se životem. Mají životní problém – viz naše video Life Coach I zde). A protože příroda si umí s nerovnováhou vždy poradit sama, začala se vytvářet nová profese, která lidem pomáhá řešit jejich životní problémy – Life Coach. Tento obor je na obrovském vzestupu po celém světě. Začíná se čím dál tím více uplatňovat i u nás. Podobně, jako kněz v minulosti, nabízí Life Coach svým klientům VEDENÍ. Pomáhá jim ujasnit si CO skutečně potřebují, pomáhá jim najít nejlepší řešení JAK danou situaci řešit a je jejich průvodcem na cestě ke stanovenému cíli. Life Coach se liší od kněze či jiného duchovního tím, že nemusí klienta vést na základě nějakého náboženství (což duchovní vždy aplikuje). Ale to neznamená, že duchovní energii při své práci vůbec nepoužívá. Všichni dobří a světoví koučové využívají duchovní energii – od Tonyho Robbinse po Jacka Canfielda. Jen se to v dnešní době již tak nenazývá. Z pohledu energií a elementů patří energie vedení k formám duchovní energie. Z hlediska Feng Shui je to např. tzv. Gua 6, které se nazývá Nebesa. Koučové však mohou při své praxi uplatnit i jiné metody jako např. psychologie, management (řízení) a další. Life Coach ale navíc musí znát alespoň základy „fungování“ 9 základních oblastí života. Musí mít určitou životní zkušenost, aby mohl být opravdu kvalitním a platným průvodcem pro své klienty.

Autor: Jirka Černák | čtvrtek 16.6.2016 11:22 | karma článku: 11.23 | přečteno: 297x

Další články blogera

Jirka Černák

Červenec- měsíc Kozy

Červenec – měsíc zábavy, festivalů, prázdnin, dovolených, užívání si radostí života, nedbalost, volnost, letní lásky.... Mohli bychom o těch „krásách“ července psát dál a dál.

1.7.2016 v 12:52 | Karma článku: 8.22 | Přečteno: 164 | Diskuse

Jirka Černák

Na co sází úspěšné rodinné firmy u nás i v zahraničí

Mnohokrát jsme zdůrazňovali, že rodinná forma podnikání je tou nejpřirozenější formou a tak i nejlepší formou pro váš život.

30.6.2016 v 8:47 | Karma článku: 6.17 | Přečteno: 141 | Diskuse

Jirka Černák

Koruna a víra

Koruna a víra vždy byly dvěma základními pilíři silné a prosperující společnosti. Vždy tu byly bok po boku světská a duchovní energie. Pokud vládly ruku v ruce, všem se dařilo. Vždy tu byla koruna a kněžské roucho.

29.6.2016 v 8:58 | Karma článku: 9.28 | Přečteno: 220 | Diskuse

Jirka Černák

Naučte se dávat bez nároku na odměnu - přijde sama

Tato výzva je stará mnoho tisíc let. Objevuje se ve všech starých moudrých textech a knihách, Tao Te Ťing (Dao De Ying) nebo Bibli nevyjímaje.

28.6.2016 v 9:00 | Karma článku: 10.75 | Přečteno: 351 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

David Dvořák

Vydání Babiše a inspirace pro Okamuru.

Politika je umění dosáhnout maxima možného. Dogmatické lpění na vyřčeném nebývá zrovna nejkonstruktivnější, na druhou stranu je třeba se nezpronevěřit zásadám a „neztratit tvář“.

22.11.2017 v 13:41 | Karma článku: 26.26 | Přečteno: 1547 | Diskuse

Jan Klar

Tady pomůže už jen psychiatr

Jako poslední možnost, kterou Eva navrhla, bylo jít do manželské poradny. Dobře věděla, jaký má Michal odpor ke všem těm psychologům, terapeutům nebo osobnostním poradcům.

22.11.2017 v 12:42 | Karma článku: 14.30 | Přečteno: 509 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Děti vyrostly a tak tápeme

Čím podarovat děti na Vánoce? Navíc když už vůbec nejsou v dětském věku. Ty své dospělce nějak zvládneme, ale pak tu máme ty „malé“ neteře a synovce, čili děti, co mezitím vyrostly až (skoro)dospěly.

22.11.2017 v 10:33 | Karma článku: 12.99 | Přečteno: 305 | Diskuse

Marek Valiček

Radši dojedou domu zpocená, než pozvracená!

"Asi si budu o Jéžíška přát k vánocum nějakou tu kouzelnou zaklínací hůlku a pak ten brajgl kolem nás vysmejčim."

22.11.2017 v 9:00 | Karma článku: 26.18 | Přečteno: 910 | Diskuse

Libuse Palkova

Mateřství jako služba Bohu

Myslíte že úloha matky, a vše co mateřství obnáší, je srovnatelné s povinnostmi a prací třeba takového katolického kněze? Na tuhle myšlenku mě přivedla nedávná diskuze na zdejším blogu

22.11.2017 v 8:12 | Karma článku: 13.01 | Přečteno: 617 | Diskuse
Počet článků 114 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 284

Vydavatel týdeníku HAPPYWEEK
Zakladatel Akademie štěstí
(První vzdělávání o štěstí v ČR)
ČERNÁK INTERIOR DESIGN - designer a Feng Shui poradce
FENG SHUI CLUB - zakladatel
Start-up poradce
Talent Management & Personal Typology - trenér, kouč
Strategické plánování - poradce

Kouč, trenér, poradce, prezentátor
Holistická alternativní psychologie
Feng Shui poradce
Yi Jing (I-Ching, I-Ťing) konzultant
Hlavní kompetence: osobní a firemní rozvoj

Specialista: Marketing, Komunikace, Holistická alternativní psychologie, I-Ťing, Feng Shui, Čínská kosmologie, Reiki

Akademie štěstí - info ZDE

Blog Akademie štěstí - info ZDENajdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.